MENÜÜ

“Lingu mänd” – 18 aastat sõprust

Talvel 2004

Selline nimi on sellele puule antud. Ilmselt on see nii seepärast, et keegi pole seda kaunist puud nii palju sattunud pildistama kui mina. Kui sa oled Saaremaal Kuressaares käinud, siis oled seda puud kindlasti näinud. Vähemalt oled sellest mööda sõitnud. Kuivastust tulles seisab see uhkelt enne linna ja enne Reo küla vasakut kätt ühel suurel põllul.

Aastal 2004 pildistasin seda kaunist olendit esimest korda. Tol õhtul oli maha sadanud värske lumi ning kuu oli horisondi kohalt juba parasjagu nii palju tõusnud, et jäi selle kauni männi võra taha. Märkasin seda puud silmanurgast, peatasin auto, haarasin kaamera (Tol ajal 6-megapiksline Canon 10D) ning statiivi. Selles hetkes oli tore kohal olla.

Lingu mänd Reo külas
Sügisel 2022

Hiljem olen seda puud mitmeid kordi pildistamas käinud. Ta on lihtsalt nii vaimustav ja rahustav oma stoilisusega. Tema ümber käib usin põllumajandamine, aga tema ei tee sellest välja ja muudkui kasvab ja on. Sel sügisel käisin ühel udusel hommikul teda taas pildistamas. See rahu, mis seal kogesin, hoovab veel siiani minu hinge, kui seda pilti vaatan. Nende emotsioonide pärast käingi pildistamas. Ja püüan seda jagada sinuga.
.

 

© 2023 Tõnu Ling loodusfotograafia/Nature Photography

Pole lubatud kopeerida!