MENÜÜ

Hea tuju kalender 2024

Hõissassaa, head sõbrad! 😊Nüüd siis ei pea enam ootama! Hea tuju kalendrid 2024 on kohal ja väga ilusad. Nad lausa kibelevad head tuju jagama. Öösel mitmekesi krabistavad postist tulnud pappkasti sees. Niimoodi tasakesi. Ise itsitavad. Palun saada tellimused Messengeri. Ja lisa ka oma telefoninumber ning sobiv pakiautomaat – eelistatult Omniva. Tänavu on hind koos postikuluga 17€. Kes ostab mitu, siis järgmise hind 15€. Kes ostab hästi mitu, siis räägime hinnas läbi. Suurepärane kingitus terveks aastaks.☺️Ainult natukene peab ise ka pingutama (loe: kalendri lehti iga kuu lõpus korra keerama). Ahjaa, läbipaistev punase joonega kuupäevarõngas püsib kalendril hästi siis, kui edasi libistades paar-kolm korda vastu lehte näpuotsaga seda edasi-tagasi hõõruda.
Kalender on müügis ka kirjastuse Lugu ja lumm e-poes:
Selle aasta kalendri jutt on praktiliselt sulatõsi. Ei usu? Loe ise.
“Kord olla külamehed näinud, et jäälind pistnud hea tuju nahka. Küll oli siis palju segadust! Aga kui teadlased hakkasid seda asja lähemalt uurima, selgus, et linnukese noka vahel nähtud hõbedane ja piklik heaks tujuks peetud pisielukas oli hoopis väike kalake. Ja et hea tuju pole kuhugi kadunud ning tal on hoopiski kombeks jäälinnu seljas elektersinise jutina jõgede kohal kihutada. Hea tuju jõuab tõesti igale poole. Ta on naksti kohal, kui sookured kruugutavad. Tedre kudrutamist kuulab ta rabamänni oksal kiikudes, endal jalg üle põlve. Kevadel hüpleb ta ka sinilille õitel ja kesksuvel mängib ta hommikukastese põdrakanepi siiludes rõõmsalt peitust. Kui ta natuke ära väsib, siis puhkab ta koos kiilikesega heinakõrrel ning hommikul jätkab oma trallitamist uue hooga. Ja kui tuleb sügis ning tundub, et lõpuks on kõik raagus ja pime, siis aeg-ajalt piilub ta ikka pilvede vahelt ja lehvitab rõõmsalt. Külmal talvel on teda nähtud ka ohakalinnu tiiva all oma varbaid soojendamas. Ja kui sul siis mantli hõlmad lahti ununevad, lipsab ta sinugi põue ning teeb sulle kõdi. Siuke tegelane on see hea tuju – meie kõigi lemmik. Isegi teadlastele, kes temaga lähemat tutvust tegid, hakkas ta lõpuks meeldima. Külarahva heatujulist jutuvada on aga pärast toredat teadusavastust siiamaani kosta. Hea tuju on ja jääb!”
Aitäh kõigile, kes Hea tuju kalendri ostavad – jagatud rõõm on poole suurem. Nii aitad mul loodusradadel heatujulisi hetki pildile püüda! ☺️
© 2024 Tõnu Ling loodusfotograafia/Nature Photography

Pole lubatud kopeerida!