MENÜÜ

Tere tulemast, hea loodusfotosõber!

 

Mina 5-aastasena

Sündisin 1971. aastal Muhu saarel keset kihavat ja kaunist loodust. Muhu põhikoolis oli meil fotoring … ja … sealt minu fototeekond saigi alguse. Tollal oli veel filmi-ajastu. Vendadega mässisime ja möllasime pildistada fotoaparaadiga Smena-8M ning koos ilmutasime kodus must-valgeid negatiivfilme ja pilte. Kui põnev võis küll olla pildi ilmutamine! Loodusesse seadsin sammud veel slaidifilmiga kaameraga 2000-ndate algusaastatel. Ja mingi aeg elatasin ennast postkaartide müügist kohalikes SPA-des, kirjutasin artikleid ja saatsin pilte ajakirjadele Cheese! ja Loodus. Tore aeg oli!

Tantsiv hunt

Aastal 2002 sügisel ostsin oma esimese digitaalse kaamera, millest edasi ma enam filmi poole pole vaadanud. Aastal 2006 oli mul rõõm saada Eesti Looduse Aastafoto konkursil “Tantsiv hunt”. Samalt konkursilt on eri aastatel tulnud mitmeid tunnustusi ja äramärkimisi. Olen oma looduspildiesitlustega käinud Soomes, Saksamaal (sealne suurim Glanzlichter-nimeline fotoüritus) ja Belgias nende maade loodusfotoühingute kutsel. Aastal 2007 tuli koostöös kirjastusega Huma trükist minu esimene fotoraamat “Saaremaastikud – Islandscapes”, mis kadus lettidelt nagu soe sai.

Saaremaa loodus on rikkalikult mitmekesine, mistõttu on siin pildistamisväärseid kohti ja tegelasi väga palju. Arboristina olen lummatud vanadest väärikatest puudest ja see kajastub tihti ka minu piltides. Ja nii ma siis vuran igal võimalikul hetkel loodusesse. Pildistama. Sest olen loodusest lummuses. Praegu kasutan Olympus/OMSystems professionaalset fototehnikat ning pean ütlema, et nii nauditav pole pildistamine varem olnud.

Mul on siiralt hea meel, kui sa leiad siit kodulehelt mõne pildi, mis Sind puudutab ja Sind lummab. Pildi, mida sa jääd vaatama. Ja kui mõni minu pilt leiab tee Sinu kodu- või kontoriseinale, siis on mul sellest eriti hea meel. Mitte niivõrd sellest, et midagi õnnestus müüa. Vaid pigem sellest, et ma olen saanud oma fototoimetamistega tuua Sulle rõõmu, kodusoojust  ja head tuju. Ja neid asju pole kunagi liiga palju.

Tänan Sind, et oled siin ja soovin Sulle meeldivaid pildielamusi. Ja kes teab, ehk kohtume kunagi ka ilmsi, mitte ainult selles ilusas unenäos, milles me kohtusime just siin ja praegu.

 

 

© 2024 Tõnu Ling loodusfotograafia/Nature Photography